Pielęgnacja twarzy w domu i w gabinecie medycyny estetycznej – jak dbać o skórę?
Lato to doskonała pora roku pozwalająca na rezygnację z makijażu na rzecz naturalności i lekkich kosmetyków. Aby jednak móc sobie pozwolić na swobodne wychodzenie na ulicę w wersji saute należy odpowiednio zadbać o skórę. W tym okresie wymagana jest odpowiednia pielęgnacja skóry w domu, można również wykonać zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej. Pozwoli to zniwelować zjawisko matowej, wysuszonej skóry a także zmian pigmentowych i podrażnień.
Jak wykonać pielęgnację twarzy w domu?
Kosmetyki zakupione w sklepie są prawdopodobnie dobre i dają świetne wyniki. Zawierają jednak pewną ilość konserwantów, bez których długotrwałe przechowywanie jest niemożliwe. Dlatego wiele osób woli używać maseczek do twarzy wykonanych z naturalnych składników w domu. Bardzo przydaje się nawyk rozpieszczania twarzy maseczkami domowej roboty kilka razy w tygodniu. Taka pielęgnacja twarzy zapewni promienną i zdrową skórę. Przygotowanie naturalnej maski nie wymaga wiele czasu, trzeba ją tylko dopasować do rodzaju swojej skóry. Pielęgnacja cery w domowym zaciszu przy wykorzystaniu masek domowej roboty można podzielić na trzy główne etapy: oczyszczanie, nawilżanie i tonizowanie.
- Maski o lekkim złuszczaniu są przygotowywane na bazie zmiażdżonych płatków owsianych, żółtka i miodu lub płatków, ogórka zielonego i kwaśnej śmietany.
- Maski nawilżające są doskonałym krokiem do osiągnięcia odmłodzenia skóry i uzyskania pięknej cery. Tłusta skóra również wymaga odpowiednich procedur nawilżających, które zapewnią jej ochronę i zatrzymują wilgoć na skórze. Bardzo dobre do tego celu są maski na bazie owoców i produktów mlecznych. Można użyć jabłek, melona lub moreli do tego kefiru, jeśli ktoś ma tłustą cerę albo kwaśnej śmietany, jeśli skóra jest sucha lub mieszana.
- Maski tonujące posiadają wszechstronne zastosowanie dla każdego rodzaju skóry twarzy. W wielu maseczkach podstawowym składnikiem jest miód, który w połączeniu z owocami i żółtkiem zapewni odświeżenie i wzmocnienie skóry. Doskonała jest maseczka tonizująca bananowo-miodowa z żółtkiem, która dzięki regularnemu stosowaniu pozwoli osiągnąć napięcie i odświeżenie skóry twarzy.
Pielęgnacja twarzy w gabinecie medycyny estetycznej
Doświadczony kosmetolog potrafi najlepiej rozwiązać problemy, które się pojawiły się na twarzy. To specjalista medycyny estetycznej, który może zalecić odpowiednią pielęgnację w domu i wykonać zabiegi oczyszczające i odbudowujące skórę twarzy w gabinecie.
Najpopularniejszymi zabiegami medycyny estetycznej są:
- Peeling kawitacyjny – procedura ta nie tylko oczyści powierzchnię skóry, ale także znormalizuje procesy metaboliczne, poprawi krążenie krwi i odpływ limfy, wzmocni podział komórek i produkcję własnego kwasu hialuronowego, normalizuje gruczoły łojowe. W ciągu 3 dni skóra zmieni się na lepsze.
- Mikrodermabrazja diamentowa – pozwala wygładzić powierzchnię skóry, zmniejszyć głębokość zmarszczek, odetkać zatkane pory, poprawić kolor i gładkość skóry.
- Karboksyterapia – ta procedura pomoże zregenerować podrażnioną skórę twarzy, poprawić jej koloryt i elastyczność, pozwoli osiągnąć efekt liftingu. A także, wygładzić zmarszczki, zmniejszyć wygląd naczyń krwionośnych i nadać skórze zdrowy blask.
- Oczyszczanie wodorowe to prawdziwy hit w kosmetologii i medycynie estetycznej, jeśli chodzi o pielęgnację twarzy. Odbywa się to za pomocą specjalnego aparatu, który aplikuje aktywny wodór bezpośrednio na powierzchnię skóry. Wodór wprowadzany jest za pomocą strugi wody pod zwiększonym ciśnieniem. Ta procedura daje imponujące rezultaty w postaci widocznego odmłodzenia i odświeżenia skóry. Głęboko nawilża i odżywia twarz. Zatrzymuje na pewien czas proces starzenia, poprawia wygląd cery z problemami trądzikowymi.
- Mezoterapia to technika iniekcji do podskórnego i śródskórnego podawania leku w celu poprawy stanu skóry twarzy, leczenia określonych problemów i zmian związanych z wiekiem.
- Biorewitalizacja. Ta procedura pozwala, za pomocą kwasu hialuronowego, będącego składnikiem skóry, nie tylko poprawić ogólną kondycję i nawilżyć, ale także rozwiązać problemy z przedwczesnym starzeniem się, pigmentacją, suchością, objawami naczyniowymi (trądzik różowaty).
- Masaż to relaksująca procedura, która jest nie tylko przyjemna dla pacjenta, ale wpływa również na wiele czynników ludzkiego ciała: uspokaja, poprawia procesy metaboliczne w skórze, przywraca zdrowy kolor, działa na mięśnie, limfę i naczynia krwionośne oraz bezpośrednio ze skórą. Tę procedurę można wykonać w każdym wieku.
Więcej o najciekawszych zabiegach medycyny estetycznej przeczytasz na stronie: https://qcl.pl
Leave a reply
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.